Kliniğimize İlk Başvuru


Kıymetli Anne / Babalar;
Biz Kimiz ?

Psikohayat Akademi olarak çocuğunuzun yaşamış olduğu sorunun çözüme kavuşturulmasında çocuk ve ebeveynin birlikte ele alınmasının daha uygun olduğu düşüncesi ile Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı, Uzman Psikolog, Floortime Terapisti, Özel Eğitim Uzmanı, Ergoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti, profesyonellerinden oluşan ekip çalışmasını gözeterek hizmet vermekteyiz.


Nasıl Çalışıyoruz ?
Merkezimiz Pazartesi hariç Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere haftanın altı günü 11:00-19:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Randevu almak için; 09.00-19.00 saatleri arasında merkezimizin telefonlarından asistanımıza ulaşabilirsiniz.
Dilerseniz Uzman Klinik Psikolog Yağmur Çelik için sitesinden Online Randevu da alabilirsiniz.
Randevu için bir gün önceden asistanımız teyit amaçlı sizi aramaktadır. Randevu teyidi yapılmış danışanlarımızın hiçbir sebep olmadan randevularına gelmemeleri durumunda tekrar kliniğimizden randevu verilmemektedir. 24 saat öncesinde randevu iptalleri yapılmayan danışanlardan o seansın ücreti talep edilecektir.
Merkezimizin genel çalışma prensibi; Çocuğunuzun yaşamış olduğu soruna göre ilk olarak Çocuk ve Ergen Psikoloğunun anne baba görüşmelerinin ve sürecin devamının planlanması için Uzman Klinik Psikolog Yağmur Çelik tarafından ilk görüşmeler yapılacaktır.
Çocuğunuzun sorununun tespit edilebilmesi için için ek testler gerekli olursa (Gelişim Testi, Zeka Testi, Dikkat Eksikliği Testi, Öğrenme Güçlüğü Bataryası v.b) aileye bilgi verilerek en kısa sürede ilgili uzmanın değerlendirmesi sağlanmaktadır.
Merkezimizde seans süreleri süresi ortalama 45 dk ile 1 saat olarak planlanmaktadır. Bu sürenin bir kısmı çocuğunuzun klinik ortamında mümkünse yalnız değerlendirilmesi, bir kısmı ise aile ile yapılan görüşmeden oluşmaktadır.
1 seanslık süre tanı ve tedavi planı için yeterli olmaması durumunda en kısa süreye tekrar randevu verilerek tedavi planlanır. Görüşmeler hafta da 1 veya haftada 2 olarak devam edilmesi, sürece karar verildikten sonra sizlere açıklanacaktır
Eğer çocuğunuzun tedavisi için ergoterapi, duyu terapisi, floortime terapi dil ve konuşma terapisi veya özel eğitim desteği alması gerekirse, aileye durum açıklanarak, özel terapi desteğinin nasıl olacağı hakkında bilgi verilir. Özel terapi desteğine ihtiyaç duyan çocuğa terapi desteği Psikohayat Akademi de Uzman Klinik Psikolog Yağmur Çelik koordinatörlüğünde, Floortime Terapisti, Özel Eğitim Uzmanı, Konuşma Terapisti, Ergoterapi Uzmanı’ndan oluşan profesyoneller tarafından sağlanmaktadır.

Terapi seanslarımız ortalama 45 dk’dır. Çocuğun sorununa ve klinik gelişimine göre Terapist sadece çocuk ile çalışılabilir ya da çocuk ailesi ile birlikte terapiye alınabilir.
Terapi randevu saatinde çocuğun merkezimizde hazır bulunmasını ve bir sonraki danışanımızın saatinde alınabilmesi için seansın zamanında bitirilmesini talep ediyoruz. Randevu saatine geç kalmış olan danışanlarımızın terapisi Terapistin insiyatifi doğrultusunda zamanında sonlandırılmaktadır.
Merkezimizde tüm seanslarımız ücrete tabidir. Ayrıca yapılan tüm testler ücrete tabi olup; ücretler yapılan teste göre değişmektedir.

 • Kardeş İlişkileri ve Kardeş Kıskançlığı İle Nasıl Başedilir?
  Kardeş kıskançlığı doğal bir duygudur günlük hayatımıza etkilemediği sürece patolojik bir durum oluşturmaz. Kardeşlik bazı uzmanlara göre rekabettir. Kıskançlık beklenen ilgi ve sevgi şefkat eksikliğine karşı verilen bir yanıttır. ilk çocukluk döneminde kıskançlık ebeveynlere ve ona bakan, vakit geçirdiği kişilere yöneliktir. Çocuk ilgi ve şefkat bekler, sevilme ihtiyacı yüksektir, sevgiyi arzular, diğer çocuklarla kendisini kıyaslama […]
 • Neden Terapiye Gitmeliyim
  Psikoterapideki ilişki biçimi ve etkileşim diğer kişilerarası ilişkilere çok benzer. Aradaki en önemli farklılık etkileşimin terapist tarafından yapılandırılmış olması ve bir amacının olmasıdır. Her iki tarafta niçin bir arada olduklarının etkileşimlerinin kurallarının ve amaçlarının neler olduğunun farkındadır. Terapi ilişkisi gelişigüzel ve rastlantısal değildir. İki kişi bir kişinin yaşamındaki sorunlara odaklanmıştır.▪️Arkadaş sohbetinde olduğu gibi sorunlar karşılıklı […]
 • Okul Seçiminde Ailelerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Noktalar
  Okul seçimi okul öncesi süreçle başlayarak üniversite seçimine kadar ailelerin vermesi gereken önemli bir karar. Öncelikle ilkokula başlama sürecinde anne babaların en önemli dikkat etmeleri gereken konu çocuğum okula hazır mı çocuğunuzun okula ne kadar hazır olduğunu anlayabilmek için ailelerin uzman desteği almalarını önerebilirim. 72 ay öncesi çocukların okula başlamaları ile çocuklar uyum problemleri yaşayabiliyorlar. […]
 • Okul Öncesi Dönem ve Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar
  Okul öncesi dönemde sağlanan eğitim çocuğun sosyal, fiziksel, bilişsel gelişiminin en hızlı temellerinin atıldığı bir süreçtir. Bu süreç çocukların sosyalleşmelerini sağlayan, paylaşmayı, dayanışmayı ve birlikte alışmayı yeni yeni öğrendikleri bir dönemdir. Erken çocukluk dönemini kapsayan 2-6 yaş arası dönem çocuğun en hızlı gelişim gösterdiği süreçtir. Bu süreçte çocuğun yaşadığı deneyimler sonraki yaşamanın temellerini oluşturur. Çocukların […]
 • Erken Dönem Çocukluk Sürecinde Atma Davranışı
  Çocukların ihtiyaç duyduğu ilgiyi yeterli olanda sağlayamıyorsanız çocuklar bu yola baş vurabilirler. Çocukların bu süreçteki amacı dikkatinizi çekmek ve ilgi görmektir. Annem veya babam benimle ilgilenmiyor diye düşünen çocuk ilgi odağı olabilmek için oyuncağını fırlatabilir. Çocukların sergiledikleri bu tip davranışlar her zaman sadece ilgi odaklı olmayabilir. Anne baba olarak öncelikle çocuğunuzun neden bu davranışı sergilediğini […]