Nlp Bilinçaltı Çalışmaları

Alışkanlıklar ve davranış kalıpları bilinçaltımızda yer alan otomatik pilot sistemleridir. Düşünmeden yaptığınız her şey otomatik pilotun eseridir. Bilinçli zihnimiz, zihnimizin ortalama %10unu oluşturur, %90lık bilgi bilinçaltında depolanır. Bu yüzden bizi idare eden bilinçaltımızdır.
Bilinçaltı bilincin bir diğer  cephesi, bilinç eşiğinin altında, bu nedenle de bilinçten önce  varolan bilgilerle (enformasyon)  ilgilidir.  Bu bilginin simgesel değeri,  bizim “duyumsayabileceğimiz” bir düzlemin altında gerçekleşir … Burada, gözlerimizle görebileceğimiz ultraviyole elektromanyetik ışınların ötesinde yer alan ışınlar, kulaklarımızın işitebileceği düzeyin ötesinde yer alan sesler/titreşimlere benzeyen  bilinçaltı unsurlar yer almaktadır.

Bilinçaltının Yasaları

Bilinçaltının yasaları sizin inanç ve kabullerinizdir. Kabul ettiğine ve inandığına ulaşırsınız. Bilinç kabul verir, bilinçaltı inanır.
Bilinçaltı gücü mıknatıs gibi kendi inancına uyan şeylerle rezonansa girer ve buna uyan insanları, olayları kendine çeker. Bu, yerçekimi gibi bir evrensel yasadır. inansanız da inanmasanız da işler.
Paranın zor kazanıldığına inanıyorsanız önünüze parayı zor şartlarda kazanmanızı sağlayacak deneyimler gelir. Çünkü bilinçaltı inançlarınız gerçeğinizi yaratır. Ancak bilinçaltına yerleştirdiğiniz bu inancı değiştirmeniz mümkündür.
Biz bilinç gücümüzü bir fikri kabul etmek için kullanırız, bilinçaltımızda sonuçları kendimize çekmek için kullanırız. Bilinçaltını bilgisayarın sabit diski gibi kabul edersek ekranda gördüklerimiz de yaşamınızın gerçekleridir.
Öyleyse, şimdi yaşamınızda deney imledikleriniz bilinçaltınızdaki inançlarınızın yansımasıdır. İnancınızı değiştirin yaşamınız değişsin…Dikkat edin!!! İnandığınızı düşündüğünüz şey değil. Bilinçaltınızda kayıtlı olan gerçek inancınız.
O halde bilinçaltımızın neye inandığını nasıl bileceğiz? Sadece gerçeğimize bakarak. Gerçeğimiz yaşamımızın aynasıdır. Bize içsel inançlarımızı yansıtır.
inançları yeniden programlamak elimizdedir.